ازن در پرورش مرغ گوشتی و مرغ مادر

ازن در پرورش مرغ گوشتی و مرغ مادر

در پرورش مرغ گوشتی و مرغ  مادر سه پارامتر فوق دارای حائز اهمیت است  1- تهویه مناسب  2- تغذیه مقوی 3- آب آشامیدنی سالم. با کمک گاز ازن به راحتی میتوان کیفیت آیتم 1 و 3 را بصورت تضمینی تامین نمود.

با تزریق گاز ازن داخل جت فن داخل سالن میتوان همزمان با پرورش از این گاز استفاده نمود تا علاوه بر کاهش بوی گاز آمونیاک بستر عوامل بیماری زای معلق در هوای سالن را به مقدار چشمگیری کاهش داد و باعث جلوگیری از انواع بیماری ها تنفسی همچون سی آر دی نمود .

یک اصلی در پرورش طیور هست که اگر دوره ای مرغها به بیماری تنفسی سی آر دی دچار شوند آن دوره از سود خبری نیست !!!!!!!!

به عقیده کارشناسان دامپروری تاثیر مصرف آب سالم ضامن تولید خوب در یک دوره پرورش میباشد.اگر پرورش دهندگان و تولید کنندگان به اهمیت استفاده از گاز ازن در ضدعفونی و تصفیه آب آشامیدنی پی میبردند بدون شک در کشور شاهد تولید بسیار بالاتر و مصرف دارو و آنتی بیوتیک بسیار کمتری در طول دوره تولید بودند.

استفاده از گاز ازن در سیستم تصفیه آب نه تنها موجب از بین رفتن انواع ویروسها و باکتری های گرم مثبت تا 95% میشود بلکه کاهش سایر بیماری های شایع در مرغداری همچون سی آر دی و سایر بیماری های عفونی و تنفسی میگردد.

مرغداری که از دستگاه ازن ژنراتور در طول دوره تولید خود استفاده نماید فقط و فقط با ذخیره هزینه کاهش تلفات در یک دوره میتواند بودجه ای که برای خرید دستگاه ازن ژنراتور و سیستم فیلتراسیون آب آشامیدنی را کرده است مستهلک کند آن هم فقط در طی یک دوره !!!!!!!! 

علاوه بر آب آشامیدنی در فضای سالن مرغداری میتوان گاز ازن را به دو طریق تزریق نمود مورد اول توسط جت فن که در این حالت دستگاه ازن در اطاق کنترل نصب شده و گاز ازن توسط شلنگ و ناظر مخصوص به جت فن داخل سالن وصل شده و باعث کاهش بار میکروبی و از بین بردن اثر آمونیاک حاصل از مدفوع مرغی میشود.

در حالت دوم میتوان از طریق مه پاش آب غنی شده توسط ازن را در سالن پخش نمود البته استفاده از مه پاش در مناطقی از کشور که دارای رطوبت کمتری هست بیشتر پیشنهاد میشود و در مناطق مرطوب همچون شمال کشور استفاده از جت فن توصیه میشود.

 

 

در تماس باشید

کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیستری را برای طراحان رایانه ای و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیستری را برای طراحان رایانه ای و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد.