ازن و فیلتراسیون جایگزین RO

ازن و فیلتراسیون جایگزین RO

در تصفیه آب به روش اسموز معکوس با کمک دستگاه آر او بعلت: 

1-پیچیدگی دستگاه 

2- هزینه بالای سرویس قطعات وپمپ اصلی سه فاز

3- هزینه بالای تعویض فیلتر ممببران

 استفاده از سیستم فیلتراسیون و تزریق گاز ازن پیشنهاد میشود                   

روش اجرای سیستم

در این روش ابتدا آب ورودی  از چاه وارد یک مخزن پلیمر (ترجیحا افقی ) میشود سپس توسط دستگاه ازن ژنراتور گاز ازن به آن اضافه میشود , این گاز در کمترین زمان ممکن ( حداکثر 15 دقیقه ) با قدرت اکسیداسیون بالا اقدام به از بین بردن عوامل بیماری زا و باکتری های مدفوعی و اشریشاکولای و باکتری های گرم مثبت و گرم منفی و همچنین انواع ویروسها مینماید .

علاوه بر آن موجب اکسید شدن آهن محلول در آب شده ( آهن محلول در آب بسختی قابل جدا شدن از آب میباشد ) وآهن اکسید شده چون به حالت معلق میشود توسط فیلتراسیون به راحتی از آب جدا میگردد.

سپس توسط یک پمپ آب از تانکر بسمت فیلتر اول اف آر پی که حامل سیلیس دانه بندی شده است هدایت میشود تا قسمتی از بقایای میکروب و باکتری های نابود شده و همچنین آهن معلق جدا شود در مرحله بعدی آب وارد فیلتر اف آر پی دوم که حاوی سیلیس و کربن اکتیو میباشد ,  میشود و بو و طعم آب گرفته میشود.

در مرحله بعدی آب وارد فیلتر سوم اف آر پی که حاوی رزین بوده میشود رزین به کمک تبادل یونی املاح کلسیم و منیزیم را حذف مینماید و سختی آب را کاهش میدهد البته شایان ذکر هست فیلتر رزین به همراه مخزن آب نمک به غلظت 10% موجب احیا رزین میشود پس از آن برای تصفیه نهایی آب به ترتیب وارد سه هوزینگ جامبو با فیلتری پ پ شده و به سمت مسیر مصرف میرود.

از مزایای این روش میتوان به ساده بودن سیستم کاربری آسان تمام اتوماتیک بودن تزریق ازن و احیا مجدد فیلترهای سیلیس و رزین نام برد. 

در تماس باشید

کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیستری را برای طراحان رایانه ای و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیستری را برای طراحان رایانه ای و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد.